• Bullard Hagan posted an update 2 months, 3 weeks ago

  Ovocné smoothie může poskytnout základní živiny a rychlý způsob, jak do těla doplnit zásoby. Vyrobte si vlastní smoothie, abyste se naučili přesné ingredience. Postačí vám mixér, ovoce a základ (jako je voda, mléko, jogurt). Vyrobit si vlastní recepty na smoothie , je skvělý způsob, jak uchovat ovoce a dát vám tu nejlepší šanci na dobré zdraví.

  Živiny a Minerály

  Existuje šest kategorií ovoce, které obsahují různé vitamíny a minerály – citrusy, bobule, tropické ovoce, peckovice, jádroviny a melouny.

  Citrusové plody, jako jsou grapefruity, pomeranče, mandarinky, citrony a další, obsahují dobré hladiny vitamínu A, draslíku, kyseliny listové a vitamínu C. Vitamin C je dobrý pro váš imunitní systém. Pomáhá vám také vytvářet kolagen, který pomáhá při stavbě vašeho těla. Draslík pomáhá podporovat činnost srdce a udržuje normální krevní tlak. Folát podporuje zdravé buňky.

  Kategorie bobule zahrnuje borůvky, jahody, ostružiny, maliny, brusinky a hroznové víno. Obsahují antioxidanty, které snižují zánět, a fytonutrienty pomáhají v boji proti nemocem.

  Papája, kiwi, ananas, papája a banány jsou tropické ovoce. Tyto plody obsahují vitamín C, draslík a folát, který pomáhá udržovat vaše kosti, krevní cukr a nervy zdravé.

  Obyčejné peckovice jsou třešně, meruňky, broskve a švestky. Obsahují vitamín C, beta karoten a také draslík.

  Jablečné plody se skládají z jablek a hrušek, které jsou bohaté na vitamín C a draslík. Kategorie melounů zahrnuje meloun, meloun, medovku a casabu, které všechny obsahují dostatečné množství vitamínu C.

  Vláknina

  Pití smoothie recept vám může pomoci dosáhnout doporučeného příjmu vlákniny, což je 25 gramů pro ženy a 38 gramů pro muže. Jedna porce ovoce obvykle obsahuje dva až čtyři gramy vlákniny s ostružinami, hruškami a jablky s nejvyšší koncentrací 5 až 7 gramů na porci. Rozpustná vláknina v ovoci zpomaluje trávení, může snižovat hladinu cukru v krvi a snižovat cholesterol.

  Smoothie Základ

  Můžete si vytvořit vlastní smoothie. K ovoci můžete přidat vodu, kravské mléko, sójové mléko nebo jogurt, abyste přidali objem. Zdravější možnosti zahrnují vodu, nízkotučné mléko nebo nízkotučný jogurt, které dodají chuť a živiny bez velkého množství kalorií. Voda dodá vašemu tělu tekutiny, které jsou nezbytné pro metabolismus potravin a transport živin. Nízkotučné mléčné výrobky obsahují vápník a vitamíny, které pomáhají vašim kostem zůstat silné.

  Smoothie Tipy

  Pokud se snažíte zhubnout nebo si udržet zdravou váhu, recept na smoothie, může být použit jako alternativa k jídlo. Jako příklad si můžete dát k snídani smoothie na bázi mléka. Nebo se můžete rozhodnout, že budete pít vodnaté smoothie ke svačině. Ovocné smoothie může být zdravým doplňkem každého jídelního plánu, za předpokladu, že budete mít své porce pod kontrolou. Prodiskutujte se svým lékařem, jak smoothies zařadit do svého jídelníčku.